FAQ's

  • Szczerość – przedstawiamy realne rozwiązania i możliwości, nie składamy obietnic bez pokrycia.
  • Troska – wiemy, że Twoja sprawa jest dla Ciebie najważniejsza i wiąże się dla Ciebie z ogromnym stresem, dlatego wyjaśniamy wszystkie aspekty sprawy i dbamy, żebyś rozumiał, co dzieję się na każdym etapie postępowania.
  • Jakość – powierzone nam zlecenia wykonujemy w zachowaniem najwyższej staranności, aby Twoje interesy były chronione.
  • Zamierzasz zawrzeć umowę, kupić nieruchomość, wynająć mieszkanie itp. – dobrze skonstruowana umowa ochroni Twoje prawa w przyszłości, ponadto radca prawny może sprawdzić księgę wieczystą i doradzi, czy dana transakcja jest bezpieczna.
  • Jesteś stroną w postępowaniu sądowym, a strona przeciwna ma swojego prawnika.
  • Masz sprawę karną – prawnik będzie działał w Twoim interesie i znajdzie dla Ciebie najlepsze wyjście z sytuacji.
  • Masz sprawę w sądzie cywilnym, ale nie znasz prawa – prawo jest skomplikowane i zmienne, a postępowanie sądowe bardzo sformalizowane; profesjonalny pełnomocnik wie, kiedy i jakie wnioski składać, i jak je uzasadnić.
  • Organ administracji państwowej wydał decyzję, z którą się nie zgadzasz – prawo administracyjne jest jedną z bardziej skomplikowanych dziedzin prawa; pisząc odwołanie od decyzji należy prawidłowo formułować zarzuty i wnioski, jeśli odwołanie to ma być skuteczne.
Na pierwsze spotkanie zabierz wszystkie dokumenty, jakie posiadasz w danej sprawie. Przygotuj sobie również listę pytań do prawnika, gdyż w czasie spotkania możesz o czymś zapomnieć.
Nasi Klienci są regularnie informowani o stanie ich spraw w formie telefonicznej, sms-owej bądź e-mail-owej. Przypominamy również o zbliżających się rozprawach, aby Nasi Klienci mogli przygotować się do sprawy,  w szczególności wziąć dzień wolny w pracy.

Jeśli w toku postępowania sądowego masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości albo potrzebujesz dodatkowych informacji, możesz zwrócić się do Swojego prawnika. Jeśli Twój prawnik nie może odebrać telefonu w danej chwili, wyślij sms albo e-mail.

Kancelaria mieści się w domu handlowym Tomax w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. P.O.W. 17, lok. 102. Możesz wejść głównym wejściem A i skręcić w korytarz po lewej stronie (w kierunku Informacji). Kancelaria znajduje się w przedostatnim lokalu po prawej stronie. Jeśli chcesz skorzystać z windy, wejdź wejściem B (obok biura podróży), winda znajduje się po prawej stronie naprzeciwko schodów. Wjedź na 1 piętro. Po wyjściu z windy skręć w prawo – Kancelaria jest po prawej stronie korytarza.

Wynagrodzenie za prowadzenie sprawy jest uzależnione od stopnia skomplikowania sprawy oraz niezbędnego nakładu pracy prawnika. Wysokość wynagrodzenia jest podawana Klientowi przed zawarciem umowy. Jeśli Klient zdecyduje się powierzyć prawnikowi prowadzenie sprawy, koszt pierwszego spotkania zostanie zaliczony na poczet wynagrodzenia za prowadzenie sprawy.

Co do zasady wynagrodzenie dla prawnika jest płatne z góry przed przystąpieniem przez prawnika do wykonania zlecenia. W wyjątkowych sytuacjach, ze względu na trudną sytuację finansową Klienta, istnienie możliwość rozłożenia płatności wynagrodzenia na raty.
Wszczęcie postępowania sądowego wiąże się w większości przypadków z koniecznością wniesienia opłaty sądowej. Opłata sądowa jest zależna od rodzaju sprawy. Ponadto w toku postępowania może wystąpić konieczność uiszczenia innych opłat sądowych, np. na zaliczkę na wydanie opinii przez biegłego sądowego albo na ogłoszenie sądowe w prasie. Opłaty i wydatki sądowe obciążają Klienta i nie są zawarte w wynagrodzeniu dla prawnika. Dodatkowo w większości spraw udzielając pełnomocnictwa Klienta obciąża obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa w wysokości 17 zł.
Wszelkie opłaty sądowe należy uiszczać w chwili wniesienia do sądu pisma, z którym wiąże się obowiązek wniesienia tej opłaty. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wraz z pismem strona składa wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.
Zgodnie z naczelną zasadą postępowania procesowego przegrywający ma obowiązek zwrócić stronie przeciwnej koszty postępowania, w tym koszty zastępstwa procesowego, czyli uiszczone przez stronę opłaty sądowe, opłatę skarbową od pełnomocnictwa, oraz wynagrodzenie prawnika, wg norm przepisanych.
Przewiń do góry